Moti sot date 6 Prill 2021

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi për ditën e diel do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të qëndrueshme. Moti do të nisë i kthjellët në orët e mëngjesit përjashtuar jugun e vendit. Në mesditë vranësirat do të vijnë në zhvillim dhe në pjesën veriore deri të dendura.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët në veri e veriperëndim të vendit në orët e mbrëmjes.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-10 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në lugina fiton shpejtësi deri në 20 m/sek, duke u shoqëruan me valëzim në dete të forcës 4-5 ballë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet