Moti sot, ngrica dhe dëborë

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se vendi ynë sot do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike me masa ajrore të thata por njëkohësisht të acarta. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në orët e para të mëngjesit. Era do të fryjë me drejtim veri – verilindje 3-13 m/s. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta pranë tyre dhe zonat luginore do ketë erë intensive me shpejtësi deri në 22-25/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-5 ballë. Në orët e mëngjesit do ketë prezencë ngrica të forta përgjatë akseve rrugore.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër -5/5 Diell ngrica/acar

Kukës -9/-1 Diell ngrica/acar

Lezhë -6/4 Diell ngrica/acar

Dibër -12/-3 Diell ngrica/acar

Durrës -3/5 Diell ngrica/acar

Tiranë -6/5 Diell ngrica/acar

Elbasan -8/2 Diell ngrica/acar

Berat -8/1 Diell ngrica/acar

Vlorë -3/3 Diell ngrica/acar

Korcë -12/-4 Diell ngrica/acar

Gjirokastër -9/2 Diell ngrica/acar

Sarandë -2/5 Diell ngrica/acar

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet