Parashikimi i motit, 13 qershor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera herës deri të dendura.

Vranësirat e dendura më tepër të theksuara përgjatë relieveve malore të territorit.

Përgjatë relieveve malore në lindje parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në formën e shtrëngatave.

Në zonat malore në juglindje dhe jug reshjet me intensitet deri mesatar në formën e rrebesheve afatshkurtra shoqëruar me breshër dhe shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, përgjate vijes bregdetare dhe në zonat luginore era me rrahje dhe intensive me shpejtesi deri në 8-10m/s.

Valëzim në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 19/30 Diell re

Kukës 19/26 Diell re shi

Lezhë 21/31 Diell re

Dibër 15/25 Diell re shi

Durrës 22/32 Diell re

Tiranë 20/33 Diell re

Elbasan 20/33 Diell re shi

Berat 16/33 Diell re shi

Vlorë 18/32 Diell re

Korcë 15/24 Diell re shi

Gjirokastër 16/31 Diell re shi

Sarandë 17/30 Diell re

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet