Parashikimi i motit, e diel, 8 maj 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se ditën e diel moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare, hera-herës deri të dendura kryesisht në orët e mesditës dhe pasdites në relievet kodrinore–malore.

Në orët e mesditës deri në pasdite në zonën e veriut reshje shiu me intensitet të ulët si dhe në formën e shtrëngatave. Ne bregdet shi i dobët, i izoluar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore era me shpejtësi deri në 6-8m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 13/22 Diell re shi

Kukës 9/24 Diell re

Lezhë 14/24 Diell re shi

Dibër 7/20 Diell re

Durrës 12/26 Diell re shi

Tiranë 14/27 Diell re

Elbasan 16/25 Diell re

Berat 13/27 Diell re

Vlorë 12/23 Diell re shi

Korçë 9/16 Diell re

Gjirokastër 8/23 Diell re

Sarandë 10/22 Diell re

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet