Parashikimi i motit për ditën e sotme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e hënë do të jetë i kthjellët me vranësira në mesditë në male. Parashikohet shi i izoluar në verilindje.

Ndërsa gjatë kësaj jave, pritet të ketë mot këtë javë të ndikuar nga vala e nxehtit Afrikan. Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës. Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 23/26 Diell

Kukës 20/34 Diell re

Lezhë 21/35 Diell

Dibër 17/34 Diell re

Durrës 23/35 Diell

Tiranë 24/36 Diell

Elbasan 23/37 Diell

Berat 20/37 Diell

Vlorë 22/36 Diell

Korcë 17/32 Diell

Gjirokastër 17/37 Diell

Sarandë 22/33 Diell

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet