''Fantazma'' e Edvin Kristaq Rames

"Mbaje fantazmen e enverit ne trup se do te te duhet." / Hapja e sinapseve eshte torture mendore. #edvinkristaqrama Ata do te te futen gjithmone per te te influencuar mendimet. Jane vale/rryma. Shkence.

Do te shkruaj fjale per fjale se cfare thote Edvin Kristaq Rama, sepse "keto jane tortura mendore" mbi njerez qe Partia i quan "Engjej" dmth duan liri dhe te drejta. "Ne nuk i duam engjejt" (njerezit qe kerkojne te drejta). Partia i shet per ti perdorur (une as ti nuk mund ta dime pse), dhe paguhen.

Partia ka arritur ne moshen e saj, dhe inati eshte me i forte se qendrueshmeria ndaj pushtetit. Fjalet e Edvin Kristaq Rames jane keto: "Nuk i duam engjejt ne vend". Nuk dua te futem me sigurim te partise. Komunitetet fetare e kuptojne/dine se cfare jane meshat e zeza sataniske. Cfare jane rrymat te mallkuara te mbledhura neper varreza, te perdorura nga Partia/Edvin Kristaq Rama. Jane vale, as me shume e as me pak, perdoren kunder njerezve qe nuk duan te futen ne sigurim te shtetit apo kerkojne te Drejtat e Njeriut ne vend. Njerez, djem te vrare, vajza te torturuara nga vete sigurimsat/shoket deri ne vetevrasje, sepse e thonin hapur se njerezit nuk duhet te torturohen dhe se kjo nuk ishte e drejte. Vetem per kete.

"Te perdoret deri ne fund" - urdhri i Edvin Kristaq Rama per mua. Ndersa njerezit e tij qe jane gati te sulmojne me rrezatime kerkojne te dine nese mund "t'ia fillojme?". Tani ata kane hedhur mbi mua rrezatime te cilat te cojne ne paralize trupore dhe shenjat kane filluar te duken. Ajo cfare bejne tjeter eshte te te shkepusin llogjiken/ trurin nga trupi, te te bejne "handikap" apo ne doze me te medha te te cojne ne cmendine. Edvin Kristaq Rama. Rrethimi i trupit me vale dhe kontroll/torture i te gjitha organeve. Mund te vdesesh ne cdo moment. PERDORIMI I TRURIT BEHET PER TE TRANSMETIM TE DHENASH.

Tani qe po shkruaj, Partia ka dhene urdher per ta "ngrene" i gjithe fisi per shkakun tim. Si ne kohen e Enver Hoxhes.

"Duhet te perdoret deri ne fund (te hapin)", eshte dhene urdhri i partise. Ne kohen e enverit njerezit perdoreshin deri ne fund te jetes dhe para se te mbyllnin syte thuhej: "Hajde se shpetoi". Nuk jane njerez, keta jane "te semure - kriminel". Tani qe po shkruaj kam pershkim elektriciteti ne tru dhe dhimbje pas kokes, ne anen e majte.

"moj po une ty kam me te ba kshu..." "Po e ..." - kercenim, nga nje sigurimse shkodrane. "gruaja e milaim zekes" ne thonjeza.

- Edvin Kristaq Rama thote se: njerezit duhet te cmenden medoemos nje here dhe te shkojne ne spital. Prej aty vendosin nese duan te te nxjerrin ose jo.

- Edi Kristaq Rama dhe mesha e tij e zeze me - pelerine dhe me kazan ne mes te nates, - per te vene ne trup fantazma te mallkuara, shkence dhe shume sugjestion. Thone se i marrin neper varreza.

- Trupi fillon te tkurret dhe gjestet shkeputeten (ligementet). Sapo fillon te shkruash, rritet volumi i sulmit. Kjo con ne paralize trupore. "Derisa te bindesh" - thone.

"Shiko si rri si enveri. Shiko si flet si enveri. Shiko si ecen si enveri. ka fantazmen e Enverit ne trup. Dil se do te shohe popullin e tij" - keto fjale Edvin Kristaq Rama po na kall daten nga mengjesi deri ne darke.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet