Të paktën 99 të arrestuar pas një aksioni policor antimafia

Policia italiane ekzekutoi 99 urdhra arresti në qytetin e Barit si pjesë e një operacioni antimafia. Të dyshuarit, thuhet se ishin udhëheqës dhe bashkëpunëtorë të klanit mafioz “Strisciuglio”, dhe akuzohen për zhvatje, trafik droge dhe krijim të shoqatave mafioze. Policia do të japë ​​detaje të mëtejshme gjatë një konference shtypi të planifikuar për sot.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet