Dieta me lëng shege, kundër hipertensionit dhe inflamacionit

Lëngu freskues dhe i shijshëm i shegës është një ilaç i shkëlqyeshëm për disa sëmundje shëndetësore. Shega është përdorur prej kohësh për vetitë e saj të theksuara terapeutike, por nuk është vetëm fruti i freskët që ka një efekt të rëndësishëm në shëndetin tonë. Kohët e fundit, shumë studime janë përqendruar në përfitimet e lëngut të shegës, jo vetëm një pije me aromë, por edhe një koncentrat i ushqyesve thelbësorë për mirëqenien.

Profili i saj ushqyes është veçanërisht interesant, por një detaj duhet theksuar kryesisht: preferohet konsumi i lëngut të shegës i përgatitur në shtëpi, sepse është pa konservantë dhe sheqerna të shtuar të pranishëm në pothuajse të gjitha produktet në treg. Në këtë mënyrë, përmbajtja kalorike gjithashtu zvogëlohet dhe kontributi i saj në vitamina dhe kripëra minerale rritet. Me pak fjalë, një lëng i mirë i freskët i shtrydhur është më i miri për t’u mbushur me substanca që janë të rëndësishme për shëndetin.

Lëngu i shegës është veçanërisht i pasur me vitaminë C, një aleat i sistemit tonë imunitar: tani dihet roli i tij në forcimin e mbrojtjes së trupit, si dhe aftësitë e tij antioksiduese. Një frut i vetëm mund të sigurojë 40% të racionit ditor të rekomanduar. Shquhen edhe antioksidantë të tjerë të shumtë, të tilla si polifenolët - përgjegjës për ngjyrën e kuqe të gjallë të shegës - dhe flavonoidet. Këto substanca, duke kundërshtuar formimin e radikaleve të lira dhe duke luftuar stresin oksidativ, kryejnë funksione të shumta për mirëqenien e trupit tonë.

Siç theksohet në një studim të botuar në Nutrition Revieë, polifenolët kanë një veprim kardioprotektiv: përveç uljes së presionit të gjakut, ato përmirësojnë rrjedhën e gjakut dhe parandalojnë ngurtësinë e arterieve. Ajo gjithashtu ngadalëson rritjen e pllakave dhe parandalon akumulimin e kolesterolit në muret arteriale. Megjithatë, para se të konsumoni lëng shege, këshillohet që të konsultoheni me mjekun tuaj për ndërveprimin e mundshëm të kësaj pije me ilaçe të caktuara (siç janë statinat).

Antioksidantët gjithashtu kanë një efektshmëri të shkëlqyeshme anti-inflamatore, veprimi i të cilave shprehet në përfitime të shumta shëndetësore. Për shembull, ato janë të dobishme për të kundërvepruar me inflamacionin e zorrëve tek njerëzit që vuajnë nga sëmundje të tilla si sëmundja e Crohn, koliti ulçerativ dhe sindroma e zorrës së irrituar. Nga ana tjetër, flavonolët janë përgjegjës për një përmirësim të ndjeshëm të simptomave të artrozës dhe inflamacionit të kyçeve.

Për më tepër, hulumtimi i fundit i botuar në Evidence-based Complementary and Alternative Medicine ka treguar një korrelacion midis konsumit të lëngut të shegës në njerëz të moshuar me çrregullime të kujtesës të lidhura me moshën dhe një përmirësimi në funksionet njohëse. Së fundmi, sipas disa studimeve, aftësia e kësaj pije për të zvogëluar stresin oksidativ do të ishte baza e rolit të saj në përmirësimin e fertilitetit femëror dhe rritjen e niveleve të testosteronit tek burrat.

Lëngu i shegës është një burim i shkëlqyeshëm i substancave të tjera thelbësore, të tilla si vitamina E dhe vitamina K: e para është objekt studimesh të shumta për vetitë e saj antikanceroze, ndërsa e dyta luan një rol kryesor në mpiksjen e gjakut. Ai gjithashtu përmban kripëra të rëndësishme minerale si kaliumi, i cili njihet prej vitesh për veprimin e saj kundër hipertensionit

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet