Kolagjeni: studime klinike për të mbështetur efikasitetin

Kolagjeni është proteina që mban gjallë indet e trupit tonë, duke siguruar që lëkura jonë të jetë gjithmonë elastike dhe garanton integritetin e kockave dhe kërceve. Çfarë del nga studimet sektoriale mbi funksionalitetin e kësaj proteine?

Çfarë është kolagjeni? Kolagjeni është një proteinë e përbërë nga aminoacide specifike me aftësi të rëndësishme në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, parandalimin e rrudhave, plakjen dhe ruajtjen e shëndetit të kyçeve. Është me bollëk i pranishëm në trupin e njeriut, i shpërndarë në tendinat, ligamentet, kërcet e kyçeve dhe lëkurën.

Kolagjeni fillon të reduktohet në trupin tonë me plakjen duke shkaktuar një ndarje të fibrave dhe indeve të lidhura me të, është një proces i natyrshëm dhe fatkeqësisht një hap i detyrueshëm i lidhur me vitet që kalojnë dhe moshën e avancuar që lidhet me faktorë të tillë si ekspozimi ndaj ultravjollcës, ndotja dhe stil jete stresues.

Marrja e kolagjenit është plotësisht e sigurt dhe përdorimi i produkteve me bazë kolagjeni ka pasur rritje të mëdha në treg vitet e fundit. Ku gjendet konkretisht kolagjeni? Kolagjeni është proteina më e bollshme në trupin tonë, një element strukturor i lëkurës, tendinave, ligamenteve dhe kërceve të kyçeve; kolagjeni përfaqëson 25% të trupit tonë.

Vetë emri na bën të kuptojmë se funksioni i tij është të “mbahet së bashku”, ndaj aftësia e tij qëndron pikërisht në këtë, në fakt për lëkurën është elementi kualifikues. Është gjithashtu i pranishëm në enët e gjakut, dhëmbët, traktin tretës, disqet e shtyllës kurrizore dhe kornea. Humbja e kolagjenit, çfarë shkakton?

Mungesa e kolagjenit ka pasojat e veta:

rrit celulitin

flokët mund të hollohen më shumë dhe të pakësohen

lëkura humbet shkëlqimin dhe ngjyrën natyrale

rrathët e zinj dhe qeskat poshtë syve bëhen më të theksuara

dobësi e muskujve

dhimbje koke më e shpeshtë

dobësimi i thonjve.

Kolagjeni është i pranishëm edhe në ushqime, cilat? Para se kolagjenit t'i jepej emri, është interesante të dihet se paraardhësit tanë e merrnin atë në ushqimet që bënin pjesë në ushqimin e përditshëm.

Kohë më parë, konsumoheshin ushqime të pasura me kolagjen si lëngu i kockave dhe lëkurës. Fatkeqësisht, këto ushqime kanë dalë nga rutina jonë e përditshme me ç’ekuilibër si pasojë në lëkurë dhe kyçe. Kolagjeni: studime klinike mbi marrjen e kolagjenit, le të shohim se ku dhe si studimet u kryen në grupe grash midis moshës 35 dhe 55 vjeç që morën peptide kolagjeni dhe placebo.

Studimi raportoi disa zbulime të këndshme, pas vetëm 4 javësh pati përmirësime të rëndësishme, dhe në të vërtetë pas 4 javësh të tjera lëkura kishte një elasticitet më të madh se 30%. Këto rezultate mbetën të paprekura për një muaj dhe gratë mbi 50 vjeç patën përfitime më të mëdha se të tjerat.

Edhe rrudhat e lëkurës, përmes studimeve të tjera klinike të kryera, janë ulur, veçanërisht në zonën e syve, këmbët e famshme të sorrës, në krahasim me marrjen e placebos. Është vërtetuar se edhe thonjtë mund të kenë ndryshime pozitive nëpërmjet peptideve të kolagjenit; Rezultati ka qenë një rritje eksponenciale dhe ngurtësim i atyre që vuajnë nga thonjtë e brishtë.

Flokët janë gjithashtu të brishtë tek gratë, një studim raportoi një rritje prej 31% në trashësinë e flokëve. Kolagjeni i hidrolizuar tretet dhe absorbohet në një kohë të shkurtër. Zbulimi i kafesë, një përbërës i dobishëm për trupin tonë. Shumë përbërës të pranishëm në tavolinat tona, që na ofron natyra janë tashmë përbërës shtesë të pranishëm në locionet tona kozmetike, kremrat shërues dhe suplementet ushqimore.

Kafeja e lidhur me kolagjenin është gjithashtu një përzierje e rëndësishme dhe funksionale për mirëqenien dhe kujdesin e lëkurës. Përveçse është pija italiane par excellence, më e pirë në botë, pjesë e pandarë e rutinës, e kohës së lirë dhe përbërës në shumë receta gatimi, ajo ka edhe përfitime për kujdesin e trupit tonë.

Kështu lindi Venera e Zezë, një përzierje e kafesë 100% Arabica dhe kolagjenit, proteina e rinisë, një ushqim “funksional” që do të jetë i nevojshëm për bukurinë e lëkurës dhe mirëqenien e personit. Si e merrni këtë "pije të nxehtë" të mirëqenies?

Shtimi i kolagjenit në kafe nuk e ndryshon shijen, përkundrazi i jep asaj një krem ​​më të madh.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet