Lëkura portokalli me çokollatë: nga Sicilia plot pasion

Të lehta për t’u përgatitur, të bukura për t’u parë dhe ekologjike sepse përgatiten me lëkurën e portokallit.

PËRBËRËSIT:

200 g lëvore portokalli organike

200 g ujë

200 g sheqer

uji të zbardhet

çokollate e zezë

Procedura: Lani portokallet dhe hiqni pjesën e sipërme dhe të poshtme, pastaj hiqni lëvoren dhe pritini ato në mënyrë të barabartë në formë të gjatë. Vendosni lëkurat në një tenxhere me shumë ujë të ftohtë, i vini të ziejnë dhe ndryshoni ujin. Përsëriteni këtë procedurë tre herë, në mënyrë që të eliminoni shijen e hidhur të lëkurës. Kulloni lëkurat, më pas vendosini në një tigan me të njëjtën peshë uji dhe sheqeri dhe i gatuani në zjarr mesatar derisa të ëmbëlsohen. Pas rreth njëzet minutash, kur lëkurat të jenë gati, hiqini ato nga zjarri, vendosini në një rrjetë teli dhe i lini të thahen mirë. Shkrini çokollatën në një enë të dyfishtë dhe zhyteni në të lëkurën e ëmbëlsuar të portokallit. Thajini në një tepsi të mbuluar me letër ushqimore.

Author
Hermes News

Redaksia

Lajme të ngjashme

Shkruaj një koment

0 Komentet