Makarona me salcë kungulli dhe ullinj

Makaronat me salcë kungulli dhe ulliri janë një pjatë e parë tipike e vjeshtës, e përgatitur me një salcë me bazën e kungullit, aroma e së cilës theksohet në kontrast me aromën e proshutës dhe ullinjve të zi. Makaronat me salcë kungulli dhe ulliri janë të shkëlqyera të përgatitura me varietete kompakte të kungujve, si për shembull ata me lëkurë të gjelbër. Kubat mbeten kaq konsistente dhe nuk tulin. Zgjidhni gjithashtu ullinj të cilësia, mbase ato janë të vogla të cilat, pasi të vendosen në gropa, mund të përdoren edhe të tëra.

Përbërësit për dy persona:

• 150 g kungull (pesha neto e tulit)

• 1 qepë të vogël

• 1 degëz rozmarinë

• 4 ullinj të zi

• 1 lugë gjelle vaj ulliri ekstra të virgjër

• Supë perimesh disa lugë

• 50 g proshutë jo të majme të tymosur

• 100 ml verë të bardhë të thatë

• piper i zi i sapo bluar

• 150 g salcë domate

• Kripë

• 160 g makarona

Përgatitja: • Lani kungullin nën ujë të rrjedhshëm dhe e prisni në gjysmë. Hiqni farat dhe filamentet me ndihmën e një luge. Pritini në copa të vogla dhe qëroni. Nga pjesët e marra merrni disa kube mjaft të vogla, më pak se një inç në secilën anë.

• Qëroni qepën dhe grijeni imët.

• Lani rozmarinën, zgjidhni gjethet dhe pritini imët me gjysmëhënën në një dërrasë prerëse.

• Merrni ullinjtë dhe pritini përgjysmë për së gjati.

• Vendosni vajin dhe qepën e grirë në një tigan që nuk ngjit dhe skuqeni butësisht për 3-4 minuta duke shtuar disa lugë supë.

• Shtoni pançetën dhe lëreni të skuqet mbi zjarr të lartë, pastaj hidhni verën, shtoni një një majë rozmarine të grirë, një spërkatje piper dhe lëreni verën të avullojë.

• Shtoni kungullin dhe gatuajeni për 5 minuta, duke e trazuar shpesh me një lugë druri.

• Shtoni purenë e domates dhe gatuajeni për 20 minuta në nxehtësi mesatare, të mbuluar, duke e përzier herë pas here. Nëse salca thahet shumë, shtoni disa lugë supë perime. Nëse, nga ana tjetër, është shumë e butë, shikojenigjatë gatimit. Hidhni kripë në fund të gatimit dhe shtoni ullinj.

• Zieni makaronat në ujë të bollshëm me kripë dhe, pak para se t’i kulloni, shtoni një lugë gjelle gatim uji në tigan me salcë.

• Ndizni zjarrin nën tenxhere dhe hidhni makaronat e kulluara për disa minuta, duke i kthyer shpesh.

• Shërbejeni menjëherë.

Author
Hermes News

Redaksia

Lajme të ngjashme

Shkruaj një koment

0 Komentet