Rizoto me presh dhe arra për të na dhënë aromat e vjeshtës

Nuk ka asgjë më të mirë se një rizoto të mirë aromatik për të gjallëruar mbrëmjet gjatë motit të ftohtë. Rizoto është një pjatë e njohur në traditën mesdhetare dhe ka variacione të panumërta territoriale. Ndër risotot më të njohura, ekziston ai me presh.

Kjo perime e shkëlqyeshme jo vetëm që u jep një aromë unike enëve në të cilat përdoret, por është gjithashtu shumë e pasur me lëndë ushqyese. Preshi në fakt mund të jetë një burim i rëndësishëm i kaliumit, magnezit dhe vitaminave C dhe E. Jo vetëm kaq, preshi është gjithashtu shumë i dobishëm për shëndetin e zorrëve, falë bollëkut të madh të fibrave që përmban.

Mes një mijë recetave të bazuara në presh, një shumë e shijshme dhe e shpejtë për t’u përgatitur, e cila mund të bëhet pjata qendrore e çdo darke është sigurisht ajo e rizotos me presh dhe arra për të na dhënë aromat e vjeshtës. Le të shohim se si ta përgatisim këtë pjatë që na jep kënaqësi sezonale.

Përbërësit për 2 persona:

• 200 gr oriz për rizoto;

• 2 presh të mëdhenj;

• një grusht arra me lëvore;

• gjysmë gotë verë të bardhë;

• gjysmë litër supë perimesh;

• vaj ulliri;

• kripë

Përgatitja: Procedura është shumë e thjeshtë. Lajmë dhe presim preshin në feta mjaft të holla. Në një tigan të madh skuqim preshët me një shi të vajit. Në ndërkohë, përgatitni një supë perimesh në një tenxhere tjetër, edhe ajo e bërë me kub është mirë.

Kur preshët të jenë tharë, shtoni orizin, skuqeni atë për disa sekonda pastaj ngrini nxehtësinë dhe shtoni verën e bardhë. Sapo vera të jetë avulluar pothuajse plotësisht, mund të fillojmë të shtojmë supë pak nga një herë për të gatuar rizoton. Kur rizoto është gati të gatuhet, shtoni një grusht arra të prera në copa të vogla. Duhet të presim që rizoto të thahet aq sa të arrijë qëndrueshmërinë e dëshiruar. E shërbejmë të nxehtë. Ky është pilaf me presh dhe arrë për të na dhënë aromat e vjeshtës.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet