Sallatë me lulelakër, rukola dhe bajame

Lulelakra, rukola dhe sallata me bajame është një sallatë vegjetariane shumë e shijshme, e përshtatshme për hapjen e një vakti të çdo lloji (mish, peshk, perime) i cili gjithashtu mund të shërbehet si pjatë anësore nëse është e nevojshme.

Lulelakra, rukola dhe sallata me bajame është gjithashtu e përshtatshme për të rikuperuar lulelakrat e mbetura, të cilat kështu mund të ribëhen me shije dhe imagjinatë.

Përbërësit:

• 250 g lulelakër

• 2 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër

• 2 thelpinj hudhër

• Kripë e imët

• 50 g rukola

• 20 g bajame të prera

Përgatitja: Lani dhe pastroni lulelakrën, duke i ndarë lulet duke i hequr ato nga kërcelli. Gatuajini tufat duke i lënë pak al dente.

Nëse ato janë në avull, në përgjithësi duhen rreth dhjetë minuta që gjeneratorët e avullit të vendosen në ose mbi tenxhere, rreth pesëmbëdhjetë minuta në avulloren elektrike. Nëse gatuhen në ujë të vluar me kripë do të duhen 10 minuta. Tërhiqeni butësisht në mënyrë që të mos prishni tufat e luleve dhe të ndani lulet individuale duke i prerë ato me një thikë të vogël. Vendosini në një tas, përziejini me gjysmën e vajit, thelpinjtë e hudhrës të prerë në gjysmë dhe me kripë. Mbulojeni me film ushqimor dhe vendoseni në frigorifer të ftohet. Pastroni rukolën duke hequr gjethet e dëmtuara dhe kërcellët e fortë dhe prej lëkure. Lani atë dhe thajeni me një leckë të pastër, ose përdorni mikser special për sallatë. Vendosonii atë në një tas me vajin e mbetur dhe një kripë. Renditni rukolën në enë për servirje, vendosni lulelakrën në qendër, duke hequr hudhrën, shtoni bajamet e prera dhe shërbejeni. Për të përgatitur pjatën në vetëm 10 minuta, gatuajeni lulelakrën një natë më parë dhe vendoseni në frigorifer derisa të keni gati për të paketuar pjatën. Sidoqoftë, është e rëndësishme ta lini të paktën 30 minuta në temperaturën e dhomës.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet