Sallatë me pulë dhe Asiago

Sallata me pulë dhe Asiago është një sallatë e freskët e përgatitur me kube pule, djathë Asiago, proshutë të gatuar, feta selino dhe qepë. Shumë e shijshme dhe aromatike, është gjithashtu e përshtatshme për dieta me pak kalori. Sallata e pulës dhe Asiago mund të mbahet për një ditë në frigorifer. Megjithatë, para se ta provoni, është mirë ta lini për gjysmë ore në temperaturën e dhomës. Është një ide e shkëlqyeshme për një drekë larg shtëpisë, në punë ose për një piknik.

Përbërësit:

200 g gjokse pule

2 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër

2 thelpinj hudhre

kripë

Piper i zi i sapo bluar

1 shkop selino

60 g Asiago

60 g proshutë të gatuar nga Praga

Qepujka

Përgatitja: Priteni pulën në kube rreth dy cm në secilën anë. Në një tigan të vogël vendosni gjysmën e vajit dhe hudhrën e qëruar. Skuqeni atë, pastaj hiqni atë dhe shtoni pulën. Gatuajeni pulën në zjarr të lartë për rreth 5 minuta, duke shtuar një majë kripe dhe një majë piper. Zgjateni gatimin me disa minuta sipas preferencave tuaja, por kini kujdes të mos e teproni sepse përndryshe bëhet i thatë dhe i varfër. Kur pula të jetë gatuar, vendoseni në një enë, me vajin e mbetur dhe përziejeni. E lëmë të ftohet. Ndërkohë, lani selinonë, hiqni filamentet dhe priteni atë në feta. Merrni Asiago-n dhe proshutën e gatuar në kube. Vendosni selinon, Asiago, proshutën e gatuar dhe qepët në tasin e pulës, të larë mirë dhe të grirë. Përziejini mirë. Hidhni kripë dhe vaj nëse është e nevojshme. Shërbejeni me sallatë të freskët, si marulet.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet