Shkopinj karrote me vaj ulliri ekstra të virgjër dhe farat e susamit të thekur

Në thjeshtësinë e tyre, këto karota të susamit përfaqësojnë shumë mirë atë që mund të bëni me pak për kënaqësi në tryezë dhe për shëndet. Karrotat e pastruara gatuhen me metodë të thjeshtë dhe kombinimi pasues me farat e susamit dhe vajin e ullirit ekstra të virgjër të papërpunuar sjellin jo vetëm shumë shije dhe aromë, por edhe një ngarkesë të konsiderueshme të substancave të dobishme më të çmuara se kurrë! Gati?

Përbërësit për 4 persona:

4-5 karota të mesme, ndoshta organike,

4 gjethe dafine,

2 lugë fara susami,

vaj ulliri ekstra i virgjer,

kripë

Përgatitja: Thjesht i lani dhe i pastroni karotat me një thikë të vogël në mënyrë që të mos humbni shumë lëvore të jashtme duke me kujdes. Prisni ato në formë shkopi dhe vendosini në një shportë, i avulloni për rreth 10 minuta, duke parfumuar ujin me gjethet e dafinës së larë. Ndërkohë, në një tigan të vogël, thekni butësisht farat e susamit për disa minuta në zjarr të ngadaltë, duke i përzier me kujdes, pastaj i lini të ftohen. Ngrohni karotat dhe i sezoni me 2-3 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër cilësor, shtoni farat e susamit të thekur dhe përziejini, përdorni ato për të pasuruar një sallatë të përzier ose shoqëruar me bukë të plotë integrale.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet