Tortë me gështenja dhe me çokollatë

Ëmbëlsirë perfekte për të mirëpritur mbrëmjet e ngrohta të vjeshtës, koha e Halloween, kungulli dhe ... gështenjat. Torta me gështenjë dhe çokollatë, aq e butë dhe aromatike, është e preferuara e atyre që duan të kënaqen me një përqafim ndërsa pinë një filxhan çaji në avull. Nga ana tjetër, ata që e duan të ëmblën, mund të shoqërojnë një fetë të tortës me një krem delikat anglez. Aroma fshatare e tortës me gështenjë dhe çokollatë, e cila ka nota të ëmbla dhe në kontrast të këndshëm nga prania e kakaos, e bën atë ëmbëlsirën perfekte për t'i dhënë fund një vakti delikat.

Përbërësit për një kallëp torte 22 cm:

• Miell gështenje 240 g

• Pluhur kakao të hidhur 20 g

• Sheqer 160 g • Vezë (rreth 5 mesatare) 250 g

• Pluhur pjekje 16 g

• Qumësht i plotë 310 g

• 1 pako vanilje

Përgatitja: Për të përgatitur tortën me gështenjë dhe çokollatë, sigurohuni që të gjithë përbërësit të jenë në temperaturën e dhomës: thyeni vezët në një tas të madh, shtoni sheqerin dhe farat e një pako vanilje dhe përziejeni duke përdorur një mixer elektrik për rreth dhjetë minuta ose më shumë kur përzierja nuk është e pastër. Në një enë tjetër, shoshoni miellin e gështenjës, pluhurin pjekës dhe kakaon.

Tani mund të derdhni qumështin, në temperaturë dhome dhe të shpërndani gjithçka duke përdorur një mixer: kini kujdes të mos krijoni gunga. Në këtë përzierje, shtoni pak nga përzierja e vezëve dhe sheqerit, të cilën do t'ju duhet për të zbutur dhe holluar përzierjen. Pastaj shtoni pjesën e mbetur dhe përziejeni shumë butë në mënyrë që të mos përzieni më shumë se duhet vezët, pastaj shpërndajeni me spatul me lëvizje nga poshtë lart. Lyeni dhe një letër me diametër 22 cm me letër furre.

Derdhni përzierjen në kallëp dhe gatuajeni në një furrë statike të parangrohur në 170° për 70 minuta, në pjesën më të ulët të furrës. Bëni provën e kruejtëses së dhëmbëve në fund të gatimit për të kontrolluar nëse ëmbëlsira është gatuar. Hiqeni nga furra dhe lëreni të ftohet para se të përgatitni tortën për ta shërbyer. Nëse preferoni, spërkatni një majë sheqer krem mbi tortën tuaj me gështenjë dhe çokollatë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet