Tortë me pjepër

Torta me pjepër është një ëmbëlsirë e shijshme e përsosur për t’u përgatitur gjatë verës, tepër e butë dhe aromatike.

Për të përgatitur këtë recetë ju rekomandojmë të zgjidhni një pjepër të verdhë të pjekur mirë në mënyrë që ëmbëlsia të mund ta bëjë tortën edhe më të shijshme. Ideale për t’u shijuar në çdo kohë të ditës, duke filluar nga mëngjesi, i shoqëruar me një lëng të freskët ose një kos me fruta, torta e pjeprit do t’u pëlqejë edhe më të vegjëlve, e spërkatur me sheqer pluhur, shërben si një meze e lehtë gjatë pasdites.

Përbërësit:

3 vezë

180 g sheqer të grirë

500 g tul pjepri

250 g miell 00

100 g vaj farash

50 ml qumësht

16 g pluhur pjekje

Përgatitja: Për të përgatitur tortën e pjeprit, fillojmë të rrahim vezët së bashku me sheqerin e grirë, kështu përftohet një përzierje e butë dhe e lehtë. Vazhdoni t’i përzieni me mikser elektrik, shtoni vajin e farave dhe qumështin. Priteni pjeprin në feta, hiqni lëkurën dhe farat, pastaj priteni në copa të vogla dhe përzieni 300 g. I shtojmë në brumë, i përziejmë gjithçka me një mikser, më pas gradualisht shtojmë miellin 00 të shoshitur dhe pluhur pjekje. Sapo marrim një brumë homogjen dhe pa gunga, hedhim pjesën tjetër të pjeprit (200g) të prerë në kube, duke u përpjekur ta shpërndani atë në mënyrë të barabartë. Pasi e lyejmë me miell dhe gjalp një enë me një diametër prej 22cm, derdhim përzierjen në të. E pjekim në një furrë me ngrohje të paravendosur në 180 ° për 30 minuta. Pas kësaj kohe pjekjeje, ne ju rekomandojmë të bëni testin me një kruajtëse dhëmbësh: kur brendësia të duket e thatë, nxirrni tortën e pjeprit, lëreni të ftohet plotësisht, pastaj spërkateni me sheqer krem të bollshëm, priteni në feta dhe shërbejeni atë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet