Zëvendësuesit e mrekullueshëm të vezëve

Pjatave të skuqura pak kush mund t’i rezistojë. Çdo ushqim, nëse është i skuqur, fiton diçka shtesë që na bën ta vlerësojmë më shumë. Shembulli klasik është ai i fëmijëve që gjithmonë bëjnë shumë naze në tryezë. Por nëse i ofrojmë një fetë mish ose edhe shkopinj të kungullit të skuqur, ata do t'i hanë me një buzëqeshje dhe ndoshta do të kërkojnë përsëri. Kur mendoni për skuqjen, mendja juaj shkon drejt tek kotoletat milaneze. Ne realitet, ka shumë ushqime që mund të skuqim. Feta pule ose gjeldeti, fileto peshku e shumë lloje të perimeve të tilla si feta patëllxhani, feta kungulli të njomë, degë lulelakër dhe kështu me radhë ... Skuqja është një lloj përgatitje shumë e thjeshtë. Sidoqoftë, midis të gjitha varianteve të mundshme, ekziston një element që i karakterizon të gjithë në bazë: pjekja. E bukur kompakte dhe e përkryer tek ushqimi që do të të lyhet, duhet të jetë i thatë, i lehtë dhe krokant. Përbërësit themelorë janë mielli, vezë dhe bukëpjekje.

Përbërësit që pak a shumë të gjithë i kemi në shtëpi. Dhe nëse në momentin e fundit e kuptoni që diçka po mungon? Nëse buka e thërmuar mungon, në këtë artikull do ju prezantojmë se si ta zëvendësoni atë. Po sikur vezët të mungojnë? Nuk ka problem. Këtu janë zëvendësuesit e mahnitshëm të vezëve për një skuqje krejtësisht të lehtë që do t’i lërë të gjithë pa fjalë. Por së pari duhet të kujtojmë se vezët janë elementi i lagësht i përbërjes për pjekjen e bukës. Ato janë elementi që vepron si ngjitës midis ushqimit bazë dhe vetë skuqjes. Nëse nuk kemi më vezë brenda shtëpi, apo edhe thjesht nëse duam të përdorim diçka tjetër, ndoshta më të lehtë, këtu janë alternativa të ndryshme që mund të zgjidhni:

a) qumësht;

b) krem;

c) kos të bardhë me pak yndyrë;

d) vaj ulliri ekstra i virgjër.

Këto produkte të listuara janë alternativat më të thjeshta dhe më të menjëhershme. Këto janë ushqime të lëngshme ose sidoqoftë të së njëjtës qëndrueshmëri si vezët. Dhe prandaj ato duhet të përdoren në të njëjtën mënyrë si vezët

Le të shohim disa zëvendësues paksa të ndryshëm. Një përzierje e lehtë: Mund të përgatisim një përzierje të lehtë duke përzier së bashku 80 gram miell tip 00, 2 gota qumësht, 2 gota ujë, një pikë vaj dhe i ½ lëng limoni. Përziejeni mirë me një lëvizje, duke u siguruar që të mos ketë gunga! Për një version vegan, mund të përdorni qumësht soje në vend të qumështit të zakonshëm të lopës.

Mustardë: Për një shije më të fortë, zëvendësoni vezën me mustardë. Konsiderohet shija e mustardës, kjo zgjidhje është e përshtatshme për mishin. Thjesht hidhni pak mustardë mbi të të dy anët e mishit dhe pastaj hidhni bukë të thërmuar , drithëra, fruta të thatë ose fara. Siç mund ta shihni, ka kaq shumë zëvendësues mahnitës të vezëve për një përbërje krejtësisht krokante dhe të lehtë që do t’i lërë të gjithë pa fjalë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet