Greqia heq kufizimet anti-COVID për qytetarët shqiptarë

Greqia vendosi heqjen e të gjithë dokumenteve që lidhen me COVID-19 për qytetarët shqiptarë si kusht për të hyrë në vendin fqinj. Lajmi u bë i ditur nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme. “Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se autoritetet në Greqi kanë vendosur, që për udhëtimet drejt këtij vendi, nuk do të kërkohen dokumente specifike në kushtet e COVID-19”, thuhet në njoftimin për shtyp të MEPJ-së.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet