Brooke Shields reflekton mbi polemikat me Calvin Klein: ''isha naive''

Brooke Shields ka reflektuar në fushatën e saj famëkeqe të xhinseve Calvin Klein në vitin 1980. Shields ishte 15 vjeç kur mori pjesë në reklama, me një të përfolur ku ajo kishte veshur xhinset e markës dhe tha para kamerës: "Ju doni të dini se çfarë hyn në mes meje dhe Calvins tim? Asgjë." Kur fushata u publikua, linja e Shields u perceptua si një insinuatë seksuale, dhe tani 56 vjeçarja zbuloi në një video të Vogue ku ajo tha se nuk ishte përgatitur për reagim të ashpër publik pasi ajo ishte "naive". Ajo kishte qene larg kur te gjitha fjalet, qe e goditen ate si "qesharake" filluan ti shkaterronin karrieren. "Nuk mendoja se kishte të bënte me të brendshmet. Nuk mendoja se ishte në natyrë seksuale," tha ajo. "Do ta thoja edhe për motrën time, askush nuk mund të vihet mes meje dhe motrës sime." Ndërsa ajo shpjegoi se nuk kishte qenë në dijeni të ndonjë konotacioni seksual në atë kohë.

Shields gjithashtu vuri në dukje se polemika "dështoi", pasi fushata e vitit 1980 doli "jashtëzakonisht e suksesshme". "Nga njëra anë, nuk mendoj se mund të largoheshe me shumë nga ato që kam bërë në vitet 80-të tani - por nga e njëjta shenjë, shumë më tepër bëhet tani sesa ajo që do të kishim ëndërruar ndonjëherë të bënim," tha ajo, duke shtuar se ka patur "një asimilim të seksualitetit tani që sigurisht nuk e kisha kur isha 15 vjeç".

Supermodelja më parë zbuloi se përvojat e saj personale kanë influencuar mënyrën se si ajo prindëron me vajzat e saj.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet