Cindy Crawford mbush 55 vjeç, sekretet e bukurisë së supermodeles së viteve '90

Super modelja dhe nëna e Kaia - ndër më të mirat e momentit - dhe Presley (vetë modelja), 55 vjeç Cindy Crawford i lejon vetes luksin e rrëfimit të sekreteve të saj të bukurisë. Midis kremrave hidratues, kremrave kundër diellit për flokët dhe furçave të thata për trupin. Cindy Crawford mbush 55 vjeç më 20 shkurt, super modele dhe një nga gratë më të bukura në botë. Dhe, falë sekreteve të saj të bukurisë, koha duket se ka ndaluar për të. Ndër modelet kryesore që shënuan vitet nëntëdhjetë, ajo shpesh ka deklaruar se bukuria e saj nuk është vetëm rezultat i Nënës Natyrës por edhe i përkushtimit të fortë, duke përfshirë stërvitje të përditshme, një rutinë adekuate të kujdesit për lëkurën dhe një dietë të shëndetshme. Cindy Crawford, sekretet e trupit të saj perfekt në moshën 55 vjeç.

Gjatë një interviste të gjatë me revistën Red, për të cilën ajo është protagoniste e kopertinës së Marsit, ka bërë një vlerësim të jetës së saj private, veçanërisht në fillim të karrierës së saj kur, mes dietave dhe palestrës, nuk ishte e lehtë: "kurrë nuk kam qenë një nga ata njerëz që mund të hanë çfarë të duan. Kur u transferova në Neë York, e dija se duhej të ndryshoja dietën time për t'u future në rroba. Dhe, mund t'ju siguroj, se atëherë madhësitë ishin shumë më të mëdha se kampionët aktualë ».

Modelja në fakt ka zbuluar se për të ruajtur trupin e saj të përsosur asaj i është dashur gjithmonë të punojë shumë, duke rrëfyer se nuk ka pasur gjithmonë një marrëdhënie paqësore me trupin e saj, shpesh zili ndaj kolegëve të tjerë - si Kate Moss - të cilët mund të hanin shumë më tepër lirisht.

"Njëzet vjeçe, kur të mbaroja trajnimin do të shembesha në divan. Pastaj, kisha fëmijët e mi dhe kuptova që seancat e stërvitjes nuk mund të më lodhnin. Përkundrazi, ata duhej të më jepnin energji. Kështu që shtova shumë stretching dhe pilates në rutinën time të fitnesit dhe fillova të mos ndihesha e detyruar të kaloja ato stërvitje të vështira më ». Rregullat e rutinës së kujdesit për lëkurën e Cindy Crawford

E përcaktuar nga People si një nga 50 gratë më të bukura në botë në 2002, sot Cindy Crawford ka një regjim të vërtetë bukurie për të zvogëluar shenjat e plakjes dhe për ta mbajtur lëkurën e saj të re dhe të shëndetshme. Ndër gjërat e tij të domosdoshme, siç është deklaruar në Into the Gloss, lakra e La Mer, pa të cilën nuk mund të bëjë. Pastaj ndjek kremin e fytyrës me SPF30, të cilin e aplikoni çdo ditë, mënyra e vetme e vërtetë për të mposhtur njollat e lëkurës dhe plakjen e parakohshme të lëkurës.

Serumi i fytyrës është gjithashtu thelbësor për pjesën e sipërme, në mënyrë rigoroze me acid hialuronik dhe, para se të flini, kremin e natës me bazë retinol për të nxitur qarkullimin e qelizave. Mbajtja e një trupi të tonifikuar dhe kompakt nuk është e lehtë, prandaj Cindy Crawford kombinon gjithashtu Dry Brush me stërvitjet e saj: «Unë jam një adhuruese e madhe e furçës së lëkurës së trupit, furçës eksfoluese që eliminon qelizat sipërfaqësore të vdekura duke ndihmuar në mbajtjen e lëkurës më të tonifikuar. Nuk është për t'u habitur, unë e përdor atë të paktën një herë në javë ", tha ajo për CR Fashion Book" Pastaj përfundoj duke lagur lëkurën me krem vaji trupi Neutrogena".

Kompensimi për Cindy Crawford? Të lehta dhe natyrore. Sa i përket grimit, modeli është i qartë: ai mezi duhet të dallohet. Siç tha ajo për revistën Byrdie, Crawford është një adhuruese e 'make up no make up': "Unë kurrë nuk dua të dukem sikur jam e grimuar. Unë preferoj që njerëzit të më tregojnë se sa perfekt është pamja ime dhe jo grimi im. Për këtë unë përdor vetëm baza ultra të lehta» në të cilat kombinohen hijet e syve në nuancat e ngjyrës kafe dhe bojë për vetulla Maybelline, favoriti absolut është Lash Stiletto Ultimate Length siç tha ai në Style. Dhe vëmendje e madhe i kushtohet edhe vetullave, gjithmonë shumë të rregullta dhe të tërhequra falë përdorimit të lapsit Anastasia Beverly Hills. Sekreti i flokëve të saj, nga ana tjetër, është mbrojtja nga dielli që i mban ato jo vetëm të ndritshme, por edhe të mbrojtura nga plakja.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet