Flokët 2021, katër aksesorët e modës për pranverë verën

Përveçse janë trende sezonale, aksesorët e flokëve janë mënyra më e mirë për të zbukuruar dhe për ta bërë unike edhe prerjen më të thjeshtë. Më e dëshiruara për pranverën 2021? Kapëse Bijoux, rrathë koke të rrumbullakosur dhe fjongo

Midis viteve 80/90 dhe epokës së Regency, aksesorët e flokëve 2021 ju bëjnë të dëshironi të luani me flokët tuaj, duke i pasuruar dhe zbukuruar ato. Të dalluara në pasarela dhe në profilet shoqërore të personave të famshëm, këto janë detajet që “sjellin” një model flokësh disi të mërzitshëm. Midis gjërave të domosdoshme të verës, kapëse dhe shufra, perla, rhinestones dhe rrathë gome të butë, një trashëgimi nga shkolla e mesme.

Kapëset bijoux: Të thjeshta por efektive, kapëset bijoux, shumëngjyrëshe, janë rishfaqur që nga vitet 90, duke goditur në zemër të gjitha vajzat - tani gra - të cilat u rritën në fillim të viteve 2000 me seri televizive si Streghe dhe Beverly Hills 90210 gati për t'i veshur përsëri. Ikonike dhe simbol i një epoke, sot kapëset e flokëve janë përsëri në qendër të vëmendjes duke u bërë një nga aksesorët e flokëve të SS 2021. Tashmë të vendosura nga disa vajza të tilla si Chiara Ferragni dhe Lucy Hale, kapëset i japin një prekje të çmuar ngjyre edhe bishtit më të thjeshtë të lartë. Ideale për çdo ditë, ato janë gjithashtu një truk i shkëlqyeshëm për flokët për të luftuar flokët e ditës së keqe dhe shfaqen me flokë të përsosur edhe në thirrjet video.

Rrethi i kokës i rrumbullakosur: Trendi i nisur nga Prada në 2019, ende sot shiriti i kokës së rrumbullakosur është një flokë i domosdoshëm. Edhe pse është ndër aksesorët më të dëshiruar dhe të blerë të flokëve 2021, ka rregulla për ta veshur deri në përsosmëri. E para? Nëse dëshironi të luani me kontraste kromatike dhe materiale, rrethi i kokës i rrumbullakosur jep veten në mënyrë perfekte: në bjonde platin një model kadifeje të zezë është ideal, ndërsa në kafe dhe flokë të kuq kontrasti është i pazëvendësueshëm me një rreth të guximshëm blu ndoshta në saten. Rregulli numër 2, kushtojini vëmendje edhe shtatit: rrethi i kokës së rrumbullakosur është në të vërtetë i mirë nëse jeni veçanërisht i gjatë, ndërsa të imët mund të zgjedhin modele më pak të trasha dhe materiale më të hollë. Sa i përket ngjyrave, drita jeshile për krijimtarinë, duke krijuar lloje shumëngjyrëshe ose më elegante dhe të matura.

Scrunchie, kapësja e flokëve në stilin e viteve 80-të: Një kthim i shkëlqyeshëm midis aksesorëve të flokëve në pranverën e verës 2021 edhe për krasitësit, të njohur më mirë thjesht si një ndalje bishti. Me një pamje të lakuar dhe të butë, ato janë shumë më tepër sesa brezat elastikë por detajet e stilit real. Shumë të dashur në versionin e tyre prej kadifeje, ato janë ideale për sezonin e pranverës dhe menjëherë i japin hairstyle një joshje të cilësisë së mirë. E përsosur për ata që duan të mbajnë flokët lart, scrunchies nuk shtrëngohen shumë, duke shmangur kështu nyjet dhe flokët e thyer. Cilat modele flokësh janë më të përshtatshme? Ato më të thjeshta si bishti i lartë, topuzi i çrregullt dhe lidhja e sipërme.

Përveçse janë trende sezonale, aksesorët e flokëve janë mënyra më e mirë për të zbukuruar dhe për ta bërë unike edhe prerjen më të thjeshtë. Më e dëshiruara për pranverën 2021? Kapëse Bijoux, rrathë koke të rrumbullakosur dhe fjongo

Midis viteve 80/90 dhe epokës së Regency, aksesorët e flokëve 2021 ju bëjnë të dëshironi të luani me flokët tuaj, duke i pasuruar dhe zbukuruar ato. Të dalluara në pasarela dhe në profilet shoqërore të personave të famshëm, këto janë detajet që “sjellin” një model flokësh disi të mërzitshëm. Midis gjërave të domosdoshme të verës, kapëse dhe shufra, perla, rhinestones dhe rrathë gome të butë, një trashëgimi nga shkolla e mesme.

Kapëset bijoux: Të thjeshta por efektive, kapëset bijoux, shumëngjyrëshe, janë rishfaqur që nga vitet 90, duke goditur në zemër të gjitha vajzat - tani gra -, të cilat u rritën në fillim të viteve 2000 me seri televizive si Streghe dhe Beverly Hills 90210 gati për t'i veshur përsëri. Ikonike dhe simbol i një epoke, sot kapëset e flokëve janë përsëri në qendër të vëmendjes duke u bërë një nga aksesorët e flokëve të SS 2021. Tashmë të vendosura nga disa vajza të tilla si Chiara Ferragni dhe Lucy Hale, kapëset i japin një prekje të çmuar ngjyre edhe bishtit më të thjeshtë të lartë. Ideale për çdo ditë, ato janë gjithashtu një truk i shkëlqyeshëm për flokët për të luftuar flokët e ditës së keqe dhe shfaqen me flokë të përsosur edhe në thirrjet video.

Rrethi i kokës I rrumbullakosur: Trendi i nisur nga Prada në 2019, ende sot shiriti i kokës së rrumbullakosur është një flokë i domosdoshëm. Edhe pse është ndër aksesorët më të dëshiruar dhe të blerë të flokëve 2021, ka rregulla për ta veshur deri në përsosmëri. E para? Nëse dëshironi të luani me kontraste kromatike dhe materiale, rrethi i kokës i rrumbullakosur jep veten në mënyrë perfekte: në bjonde platin një model kadifeje të zezë është ideal, ndërsa në kafe dhe flokë të kuq kontrasti është i pazëvendësueshëm me një rreth të guximshëm blu ndoshta në saten.

Rregulli numër 2, kushtojini vëmendje edhe shtatit: rrethi i kokës së rrumbullakosur është në të vërtetë i mirë nëse jeni veçanërisht i gjatë, ndërsa të imët mund të zgjedhin modele më pak të trasha dhe materiale më të hollë. Sa i përket ngjyrave, drita jeshile për krijimtarinë, duke krijuar lloje shumëngjyrëshe ose më elegante dhe të matura.

Scrunchie, kapësja e flokëve në stilin e viteve 80-të: Një kthim i shkëlqyeshëm midis aksesorëve të flokëve në pranverën e verës 2021 edhe për krasitësit, të njohur më mirë thjesht si një ndalje bishti. Me një pamje të lakuar dhe të butë, ato janë shumë më tepër sesa brezat elastikë por detajet e stilit real. Shumë të dashur në versionin e tyre prej kadifeje, ato janë ideale për sezonin e pranverës dhe menjëherë i japin hairstyle një joshje të cilësisë së mirë.E përsosur për ata që duan të mbajnë flokët lart, scrunchies nuk shtrëngohen shumë, duke shmangur kështu nyjet dhe flokët e thyer. Cilat modele flokësh janë më të përshtatshme? Ato më të thjeshta si bishti i lartë, topuzi i çrregullt dhe lidhja e sipërme. Ideja e bukurisë së ditës: scrunchie, maksimumi elastik i flokëve pa maskë

Rhinestones, diamante dhe perlat nga e kaluara: Direkt nga seti i Bridgerton - i cili tani ka dalë në Netflix - dhe nga epoka e Regency, rhinestones, sequins, perlat, gërshetat dhe endjet rreth aksesorëve janë tendenca për SS 2021. Humor romantik dhe me vendosmëri princërore që, nëse dihet të dozojë dhe përzihet, i jep hijeshi dhe përsosje edhe flokëve më bashkëkohorë.

Këshillë shtesë nga seti: cilido aksesor flokësh të zgjidhni, vaji i arganit është perfekt për të gjallëruar dhe rregulluar flokët. Kjo konfirmohet gjithashtu nga Marc Pilcher, stilist i modelit Bridgerton, i cili përdori këta përbërës natyralë për të ushqyer, në mënyrë që flokët të bëhen më të lehtë për tu krehur. Për të marrë një flokë të denjë për Daphne Bridgerton.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet