Erdogan thërret Ramen në Ankara, rishikohen marrëdhëniet bilaterale Shqipëri - Turqi

Ditën e nesërme, Kryeministri i vendit, Edi Rama, do të vizitojë Turqinë me ftesë të Presidentit, Recep Tayyip Erdogan, transmeton Anadolu Agency (AA). Në njoftimin nga Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, thuhet se në takimet që do të zhvillohen në kuadër të vizitës më 6-7 janar, marrëdhëniet bilaterale midis Turqisë dhe Shqipërisë do të rishikohen në të gjitha dimensionet, si dhe do të trajtohen hapat që mund të merren për zhvillimin e bashkëpunimit. Në takime gjithashtu do të shkëmbehen mendime mbi zhvillimet aktuale rajonale dhe ndërkombëtare, si dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet