Italia thyen rekord botëror në vrapim

Lamont Jacobs sapo u bë njëriu më i shpejt në botë, pasi theu rekordin e legjendës së vrapit Usain Bolt. Në lojërat Olimpike të Tokios, italiani në garën për 100 metra i la prapa të gjithë, duke mbyllur kështu kohën në 9.80. Jacobs ia doli të bënte realitet ëndrrën e një kombi të tërë, teksa pas fitores së Euro 2020 në futboll, Italia tregoi se nuk fal as në sporte të tjera. Atleti i njohur fitoi medaljen e artë, ndërsa vendin e dytë e të tretë e mbajnë Fred Kerley dhe Andre de Grasse. Vendi i parë deri më tani mbahej nga Usain Bolt, me këtë të fundit që e vetmja gjë që i mbetet është thjeshtë të përgëzojë Jacobs. /sot/

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet