Kupa e Shqipërisë U-17 dhe U-19 / FSHF publikon datat dhe oraret e turit të dytë

Kupa e Shqipërisë për grupmoshat U-17 dhe U-19 pasi ka përmbyllur ndeshjet e turit të parë që u zhvilluan me sistem grumbullimi, fillon ditën e nesërme turin e dytë të 1/8 finale. Ndeshjet do të zhvillohen në kompleksin ndërkombëtar në Pezë Helmës.

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar datat dhe oraret e ҫifteve të turit të dytë:

U-17

Skëndërbeu-Shënkolli / 17.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 1 (C1)

Pepa-Studenti / 16.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 2 (C2)

Teuta-Brians / 17.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 2 (C3)

Vora-Internacional / 15.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 1 (C4)

Apolonia-Tirana / 15.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 2 (C5)

Ak.Futbollit-Shkodra / 16.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 1 (C6)

Partizani-Vllaznia / 14.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 1 (C7)

Labëria-Laçi / 14.01.2021 / 10:00 / Pezë Fusha 2 (C8)

U-19

Akademia Futbollit-Vllaznia / 14.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 1 (C1)

Apolonia-Shënkolli / 17.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 1 (C2)

Flamurtari-Shkëndija Tiranës / 16.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 2 (C3)

Besa-Laҫi / 14.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 2 (C4)

Football Republic-Tirana / 15.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 2 (C5)

Teuta-Partizani / 17.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 2 (C6)

Dinamo-Shkodra / 16.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 1 (C7)

Shkëndija Durrës -Internacional / 15.01.2021 / 12:00 / Pezë Fusha 1 (C8)

Skema e turit të tretë për U-17 dhe U-19:

C8 – C1

C7 – C2

C6 – C3

C5 – C4

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet